Деталі
Так, зокрема, народні обранці у четвер планують ухвалити рішення про застосування процедури до проекту закону № 2143-3 про місто Київ — столицю України, який Верховна Рада ухвалила в першому читанні ще у жовтні 2019 року.
Документ передбачає розділення посад мера Києва і голови КМДА. А саме - що Київський міський голова обирається на відкритих виборах, очолює Київраду та виконавчий комітет за посадою, відповідає за стан справ у столиці, розпоряджається місцевим бюджетом. Своєю чергою голова КМДА призначається Президентом, підконтрольний і підзвітний уряду та Президенту, відповідальний за законність у місті.
Окрім того, народні обранці, як очікується, розглянуть у першому читанні законопроекти № 4197, 4197-1 та 4197-д про ринок деревини. Законодавча ініціатива, зокрема, визначає механізми продажу деревини та окремих виробів з деревини власниками лісів та постійними лісокористувачами.
Також на пленарному засіданні нардепи планують увійти в розгляд у другому читанні так званого ресурсного законопроекту № 5600 про збільшення податкового навантаження. Розглядати його будуть за спецпроцедурою, що дозволяє розглядати не всі надані поправки, а лише пріоритетні.
Також у другому читанні планується розглянути проекти законів, серед яких:
- щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України (№ 5232);
Для розгляду у першому читанні пропонуються законопроекти, серед яких:
- про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (нова редакція) та інших законодавчих актів України (№ 3663);
- щодо спрощення організації та проведення процедур закупівель сільськими, селищними радами, міськими територіальними громадами (№ 5289);
- про внесення зміни до розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про публічні закупівлі” щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (№ 6293).
Позачергове засідання
На позачерговому засіданні розглядатимуть питання економіки і фінансів, зокрема:
- про страхування (№ 5315);
- про кредитні спілки, який продовжує реформу небанківського фінансового сектора (№ 5125);
- щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб (№ 5542-1);
- про фінансові послуги та фінансові компанії, який стане основою правового регулювання всього ринку фінпослуг (№ 5065);
- щодо податкових та митних стимулів для учасників індустріальних парків (№ 5688 та 5689).
Додамо
Напередодні перший віце-спікер парламенту Олександр Корнієнко припустив, що Верховна Рада може ухвалити податковий, або так званий ресурсний, законопроект № 5600 у другому читанні у четвер.