За результатами проведеного аудиту, Рахункова Палата дійшла висновку, що Мінрегіон, органи місцевого самоврядування, деякі обласні та Київська міська держадміністрації не забезпечили належне управління коштами ДФРР, обсяги якого у 2017 році складали 3,5 млрд грн, у 2018 році – 6 млрд грн.
Так, перед аудиторами РП стояло завдання – перевірити ефективність використання 1,133 млрд грн з коштів Фонду у 11 регіонах.
Після проведення аудиту, Рахункова Палата встановила використання з порушеннями бюджетного законодавства 196,5 млн грн (17,3 % суми коштів, перевірених під час аудиту), з них на оплату невиконаних робіт було використано 69,6 млн гривень і 158,5 млн гривень було використано неефективно.
За результатами роботи аудиторів стало відомо також, що на місцях лише за загальним фондом у регіонах не освоїли в 2017 році 118,5 млн грн і у 2018 році – 451,5 млн грн.
Крім того, у Палаті за результатами аудиту дійшли висновку, що внаслідок "недофінансування та неефективного (у т.ч. незаконного) використання коштів" державного фонду регіонального розвитку у 2017–2018 роках не реалізовано у запланований термін 131 та 238 проектів регіонального розвитку із 803 та 806 відповідно, погоджених Мінрегіоном і затверджених Урядом.
"Цей Фонд (ДФРР – ред.) є прогресивним фінансовим інструментом бюджетної підтримки регіонального розвитку. Однак по факту його коштами закриваються поточні соціальні проекти, а не створюються додаткові робочі місця, інфраструктура індустріальних та інноваційних парків для реалізації інвестиційних проектів. Саме останнє визначення є головним пріоритетом ДФРР", – прокоментував результати аудиту Андрій Майснер.
Інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку, які передбачають створення інфраструктури індустріальних та інноваційних парків, що визначені головним пріоритетом Фонду, за останні два роки не затверджуються, констатували аудитори.
Крім того, розподіл коштів Фонду у 2017 і 2018 роках за територіями та інвестиційними програмами і проектами здійснювався Кабінетом Міністрів України за пропозиціями Мінрегіону з порушенням строків.
Більшість обласних і Київська міська державна адміністрації також систематично порушували строк подання пропозицій Мінрегіону з переліком і описом інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку на відповідний рік. При цьому майже дві третини поданих пропозицій поверталися на місця на доопрацювання, а кошти Фонду розподілялися та надходили в регіони із затримкою щонайменше на 3–4 місяці, зазначають у РП.
Як повідомляв УНН, під час перевірки реалізації коштів Державного фонду регіонального розвитку в областях, у Рахунковій Палаті з’ясували, що проектно-кошторисна документація реконструкції стадіону "Авангард" у Сумах була складена російською мовою, а окремі розділи містили інформацію, що обладнання відповідає стандартам встановленим вимогами законодавства Російської Федерації.
Регіони використали з порушеннями законодавства 196,5 млн гривень - аудит
• 10690 переглядiв
Популярні
Трамп хоче призначити нового міністра сільського господарства: що відомо
• 16666 переглядiв
рф вчить африканських журналістів поширювати російську пропаганду - Le Monde
• 14497 переглядiв
Війна путіна проти України вже не є регіональною - Пісторіус
• 31731 переглядiв
Новини по темі
Регіони використали з порушеннями законодавства 196,5 млн гривень - аудит
• 10690 переглядiв
На Вінничині бензовоз вилетів у кювет
• 9504 переглядiв
Канада пообіцяла більше візитів своїх ВМС до Чорного моря
• 11698 переглядiв
В Україні у цьому році зафіксовано понад 20 випадків браконьєрства
• 14381 переглядiв
На кордоні з Польщею українця затримали за контрабанду людей
• 10622 переглядiв
У Львові на автовокзалі розлили понад два кілограми ртуті
• 10932 переглядiв
Статуї з собору Паризької Богоматері підняли у небо
• 25158 переглядiв