Парламент підтримав у першому читанні два законопроєкти, спрямовані на протидію домашньому насильству. Документи врегулюють питання застосування електронних засобів контролю, які відстежують виконання кривдником обмежувальних заходів і заборони наближатися до потерпілої. А також приведуть законодавство про домашнє насильство у відповідність до Стамбульської конвенції. Про це у Facebook повідомив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, пише УНН.
Йдеться про законопроєкти:
· № 5629 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству" та
Деталі
Метою законопроєкту № 5629 є врегулювання питання застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству в частині застосування електронних засобів контролю, які відстежують виконання кривдником вимог обмежувальних приписів та обмежувальних заходів і стосуються заборони наближатися до потерпілої особи.
Законопроєкт № 8329 приводить норми Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" у відповідність до положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цим явищем та вдосконалення процесуального порядку розгляду таких справ.
Доповнення
За даними нацполіції, наразі на обліку у правоохоронці перебуває 97,6 тисячі людей, які вчинили домашнє насильство, 64,1 тисячі з них поставлено на облік цього року.
За 10 місяців цього року до правоохоронців надійшло понад 196 тисяч повідомлень про події, пов’язані з домашнім насильством, що на 24 % більше за весь попередній рік (2022 р. – 155,7 тисячі).
Подальше схвалення вищезазначених законопроєктів дозволить значно підвищити рівень протидії цьому негативному явищу в нашій державі
Також повідомив, що готуються пропозиції до редакції законопроєктів до другого читання.
Раніше
Як повідомляв УНН, Верховна Рада України 22 листопада підтримала законопроєкт, що приводить законодавство про домашнє насильство у відповідність до Стамбульської конвенції, за нього проголосував 271 депутат. Нові заходи спрямовані на посилення судового розгляду та державного впливу на кривдників.