Деталі
Так, проект закону передбачає створення передумов для так званої "автономізації" державних установ, тобто перетворення їх в державні некомерційні підприємства для формування єдиного медичного простору, запровадження пацієнтоорієнтованих і конкурентних засад фінансового забезпечення таких закладів тощо.
Автори стверджують, що документ врегульовує питання функціонування електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), зокрема, поширено її функціонування на усю сферу охорони здоров’я, у тому числі на реабілітацію у сфері охорони здоров’я, громадське здоров’я, донорство крові та її компонентів, а також для здійснення контролю якості наданих медичних та реабілітаційних послуг, уникнення їх подвійного фінансування, запровадження можливості обміну необхідною інформацією між ЕСОЗ та іншими інформаційно-телекомунікаційними системами.
Законом також уточнено термінологію щодо засобів реабілітації відповідно до вимог Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та спеціальних міжнародних класифікацій у цій сфері.
Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування за підсумками розгляду рекомендував прийняти законопроект в другому читанні та в цілому в запропонованій комітетом редакції та доручити комітету при підготовці тексту закону на підпис Голові ВР здійснити спільно з Головним юридичним управлінням Апарату ВР його техніко-юридичне доопрацювання.
В свою чергу з мінусів законопроекту критики відзначають зокрема документу невідповідність Регламенту Європейського парламенту і Ради про захист фізичних осіб у зв'язку з опрацюванням персональних даних і про вільний рух таких даних.
Що було раніше
Нагадаємо, раніше сьогодні Верховна Рада повернула суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання проект закону №6306 “щодо удосконалення надання медичної допомоги”.