Деталі
Проектом закону пропонується встановити посилену кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян. Зокрема, якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або об’єкти чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я та освіти, такі дії каратимуться позбавленням волі на строк від 4 до 8 років.
Комітет з питань правоохоронної діяльності на засіданні 23 грудня рекомендував Верховній Раді за результатами розгляду в другому читанні проекту закону прийняти в другому читанні та в цілому.
Довідково
За інформацією авторів законопроекту, кількість завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності за останній час набула загрозливого масштабу.
Згідно з відомостями Національної поліції України за 2019 рік, слідчі розпочали досудове розслідування близько 2000 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 259 КК України, що удвічі більше показників, зареєстрованих упродовж 2018 року.
Крім того, із січня по березень 2020 року розпочато 213 кримінальних проваджень за вказаною статтею.
Як повідомляв УНН, від початку 2021 року і до сьогодні надійшло два повідомлення про мінування станцій метро в Києві, а у 2020 році їх було 31.