Раніше про те, що день голосування можуть зробити вихідним, заявив співголова робочої групи з підготовки поправок до конституції сенатор Андрій Клішас.
“Ми домовилися, що це повинен бути робочий день — це правильно, але тільки оголосивши його вихідним”, — сказав Володимир Путін на зустрічі з робочою групою з підготовки поправок до Основного закону.
“І особливу увагу уряду на це звертаю, щоб потім цей вихідний день не витягли від яких-небудь свят — першотравневих або новорічних”, — підкреслив пан Путін.
Конкретний день голосування президент РФ, втім, не назвав, пообіцявши “підписати потім” спеціальне розпорядження про надання ЦВК повноважень в організації загальноросійського голосування. З такою пропозицією в ході зустрічі до нього звернувся сенатор Клішас.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін повідомив, чи спрямовані поправки у конституцію РФ на продовження його повноважень
Путін на зустрічі також зазначив, що всі пропозиції про поправки до конституції, які з тих чи інших причин не увійдуть до Основного закону, будуть розглянуті в Держдумі та уряді. За його словами, вже надійшло понад 500 таких пропозицій. “Щоб уряд в рамках своєї компетенції використовував пропозиції громадян або пропозиції якихось громадських організацій для того, щоб врахувати в своїй роботі для прийняття підзаконних актів. Це обов’язково потрібно проаналізувати. І це ні в якому разі не повинно піти кудись там “під сукно”, — попередив російський президент.
Як зазначив в ході зустрічі голова комітету Держдуми з державного будівництва і законодавства і співголова робочої групи Павло Крашенінніков, при прийнятті затверджених поправок потрібно змінити близько 50 законодавчих актів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держдума РФ прийняла в першому читанні запропоновані Путіним зміни в конституцію
Президент підкреслив, що при роботі над змінами важливо “не вихолостити” то, що є, а “відповісти на виклики теперішнього часу”. Сам закон про поправки повинен вступити в силу лише за результатами всеросійського голосування, “щоб громадяни самі стали його авторами”, сказав Володимир Путін.
Додамо, комітет Держдуми з державного будівництва і законодавства в середу підтримав включення в законопроект про зміни в конституції поправки, яка дає право колишнім президентам РФ ставати членами Ради Федерації довічно.