Цитата
“Нас в чому тільки не звинувачували: у втручанні в вибори, кібератаки і так далі, — сказав він. — Причому жодного разу не спромоглися висунути якісь докази, просто голослівні звинувачення”.
Нагадаємо
У квітні Байден вислав 10 російських дипломатів і ввів нові санкції відносно шести російських технологічних компаній, які підтримують кіберпрограмму путінської розвідки, пов’язану зі зломом технологічної компанії SolarWinds.
У травні дві великі компанії в США — оператор топливопроводов Colonial Pipeline і компанія з виробництва м’яса JBS — зазнали кібератаки, які, імовірно, були зроблені з території Росії. І у Colonial, і у JBS хакери почали вимагати викуп в обмін на відновлення доступу до систем. Владі США вдалося повернути частину грошей, заплачених Colonial.
Реакція Кремля
У неділю Путін заявив в ефірі державного телеканалу “Росія-1”, що Москва готова екстрадувати кіберзлочинців, якщо Вашингтон погодиться робити те ж саме, хоча не зрозуміло, які мав на увазі Путін атаки на російські юридичні особи, що йшли з боку США.
Байден, виступаючи на пресконференції в Великій Британії в кінці саміту “Великої сімки”, сказав, що готовий розглянути ідею обміну ув’язненими, хоча, судячи з усього, засумнівався в тому, що будь-які зловмисники з США вчиняли злочини проти Росії.
У бесіді з NBC News, яка тривала майже півтори години, Путін поділився своїми думками з приводу ряду інших проблем у відносинах Росії і США.
Російський лідер спростував припущення про те, що він віддав наказ отруїти опозиціонера Олексія Навального нервовопаралітичною речовиною. Сам Навальний поклав відповідальність за замах на російську владу.
“У нас немає такої звички когось вбивати”, — сказав Путін, хоча відмовився гарантувати, що Навальний вийде з в’язниці живим. “У нас такі рішення приймає не президент”, — сказав він, додавши, що в тюрмі до Навальному відносяться “не гірше, ніж до будь-кого іншого”.