ukenru
psikholog-poradila-yak-sebe-povoditi-dityam-ta-pidlitkam-u-razi-napadu-na-vulitsi

Психолог порадила, як себе поводити дітям та підліткам у разі нападу на вулиці

 • 31346 переглядiв

КИЇВ. 29 червня. УНН. У разі найменшої загрози нападу незнайомого на вулиці дітям, підліткам і навіть дорослим треба одразу кричати, максимально привертаючи увагу до незнайомця з боку інших перехожих, а якщо це не спрацьовує, впиратись, падаючи на землю і розкидаючи речі. Такі поради дала психолог Оксана Гомель у коментарі кореспонденту УНН.

"Якщо на вулиці підійшов незнайомий, треба сказати: ні, вибачте, і піти далі. Якщо він не відстає, покликати на допомогу, якщо хтось є поряд, причому не попереджати, що зараз закричу – треба кричати одразу і краще підняти паніку на рівному місці, ніж потрапити в неприємну ситуацію. Особливо це треба робити дітям, підліткам – у незрозумілій ситуації одразу закатувати істерику, кричати і так далі, оскільки в такому випадку, навіть якщо імовірний нападник не встиг нічого зробити, він потрапить під увагу перехожих і поліції, і відступить", - зазначила Гомель.

Крім того, за порадою психолога, у випадку нападу і за відсутності свідків слід стукати в усі двері, дзвонити по телефону. Як наголосила експерт, батьки обов’язково мають подбати про те, щоб у дитини були номери мами й тата на швидкому наборі, щоб завжди була включена геолокація тощо.

Якщо ж нападник почав тягнути свою жертву, треба з усіх сил впиратися, причому краще це вийде робити сидячи. При цьому можна спробувати відкинути взуття – це дозволить залишити докази або навіть примусить відреагувати на це нападника, що дасть змогу виграти час і спробувати втекти. Також можна викидати речі з кишень чи сумки.

У випадку, коли нападнику все таки вдасться затягнути жертву додому чи безлюдне приміщення, де допомога інших малоймовірна, крик треба припинити, оскільки він провокує нападника на насильницькі дії, на душіння. У такому випадку, навпаки, треба почати з ним розмовляти, спитати, як його звуть, чи є в нього діти, слід сказати, що вас чекають батьки і так далі. Також треба спробувати попросити його не робити нічого, відпустити вас і пообіцяти все "забути" й нікому нічого не повідомити.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, 11-річна Дар’я Лук’яненко з Одеської області зникла 13 червня. При відпрацюванні території в селі Іванівці поліцейські провели обшук в одному із домоволодінь селища. У результаті обшуку поліцейські виявили тіло зниклої Дар‘ї Лук‘яненко.

Прокуратура оголосила про підозру у вбивстві 11-річної Дар’ї Лук’яненко на Одещині 22-річному місцевому жителю.

Українські Національні Новини

Суспільство