Контекст
Зокрема, редакція запитувала, з яких причин та за рішенням кого саме з прокурорів у кримінальному провадженні за підозрою Руслана Тарпана в розкраданні держкоштів на “Глибоководному випуску” було змінено орган досудового розслідування.
Також ІА “УНН” запитував про те, чи відомо САП, хто в НАБУ міг лобіювати передачу справи від Бюро до Нацполіції Одеської області.
Окрім іншого, редакція цікавилася й тим, які такі нові обставини змусили прокурорів змінити свої позиції, котрі раніше відмовляли адвокатам Тарпана у задоволені їх вимог щодо зміни органу досудового розслідування.
Однак, у САП на жодне з поставлених запитань журналістів так і не відповіли. Натомість у відповіді на запит прокурори САП лишень констатували, що, мовляв, більше не мають до “справи Тарпана” жодного стосунку.
Цитата
“Повідомляємо, що прокурорами САП не здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у такому кримінальному провадженні”, — повідомила прес-служба.
До теми
Досудове слідство стосовно Тарпана триває вже понад 9 років, 20 місяців з яких здійснювалося детективами Нацбюро. Одіозного бізнесмена-втікача підозрюють у розкраданні понад 300 млн грн на “Глибоководному випуску”.
Нещодавно в рамках провадження, майно “Глибоководного випуску” арештували, а самого Тарпана оголосили в міжнародний розшук через Інтерпол.
Також НАБУ звернулося за міжнародно-правовою допомогою до ОАЕ, де нині Тарпан, за даними слідства, переховується.
У тому, що зараз провадження проти Тарпана “скинули” знову в Одеську область, експерти вбачають “колуарні домовленості”. Враховуючи той факт, що в цьому були зацікавлені адвокати підозрюваного втікача.
Саме тому, у ВР вже заявили про наміри викликати на звіт правоохоронців, які розслідують провадження.