У “Нафтогазі” пояснили, що на зменшення чистого прибутку вплинуло збільшення резерву сумнівних боргів, головним чином по сегменту транспортування природного газу.
Суттєвим фактором впливу, за їхніми даними, були витрати з податку на додану вартість на компенсацію згідно Арбітражу щодо транзиту природного газу в сумі 4,8 млрд грн. В той же час, зменшення обсягу імпортованого газу та витрат по відсоткам частково нівелювало погіршення чистого прибутку.
Також, як розповіли у відомстві, дебіторська заборгованість (без врахування резерву) за природний газ для категорій ПСО станом на 30 вересня 2018 року збільшилась на 21%, або на 6,3 млрд грн, порівняно з аналогічним періодом 2017 року.
Заборгованість за послуги балансування в цей період зросла майже вдвічі — на 14 млрд грн або на 92%.
Крім того, зауважили у НАК, збільшення заборгованості за природний газ пов’язано, перш за все, зі зростанням боргів теплогенеруючих підприємств (ТГП) для потреб населення на 2,6 млрд грн, в зв’язку зі зменшенням рівня розрахунків через зміну порядку фінансування пільг та субсидій в частині розподілу отриманих від бюджету субвенцій.
Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” перерахував до державного бюджету понад 21,5 млрд грн дивідендів.