Радбез Вірменії закликав Росію і ОДКБ звернути увагу на “агресивні дії” Баку.
Цитата
“З учорашнього дня ми в цьому складі в різних форматах провели декілька зустрічей і обговорень. Предметом обговорень став факт вторгнення азербайджанських військ на територію Республіки Вірменія на одній зі східних ділянок вірмено-азербайджанського кордону”, — сказав Пашинян на засіданні Ради безпеки Вірменії.
Він додав, що через останні події прийнято рішення про звільнення з посади міністра оборони Вірменії. “Сьогодні ми вислухаємо доповідь начальника Головного штабу ЗС Вірменії Артака Давтяна про ситуацію, що створилася, і оперативну обстановку, зробимо аналіз ситуації, спробуємо прийняти рішення за кількома напрямками про наші дії щодо забезпечення безпеки, територіальної цілісності та захисту суверенітету Республіки Вірменія”, — сказав Нікол Пашинян.
До слова
13 листопада Міноборони Азербайджану заявило, що Збройні сили Вірменії обстріляли позиції Азербайджанської армії в Кельбаджарському районі. У свою чергу Міноборони Вірменії повідомило, що ЗС Азербайджану відкрили вогонь по вірменських позиціях, розташованих в Гегаркунікському районі.
Реакція Азербайджану
Азербайджан адекватно відповідає на провокації з боку Вірменії, заявила офіційний представник азербайджанського МЗС Лейла Абдуллаєва. Баку відкинув заяву прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна про вторгнення Азербайджану на вірменську територію.
“Азербайджанські військовослужбовці виконують свої службові обов’язки на суверенній території нашої країни”, — наводить азербайджанське агентство APA слова Абдуллаєвої.
Баку покладає відповідальність за напружену ситуацію на військово-політичне керівництво Вірменії. “Азербайджан вживає адекватних заходів у відповідь на провокації, що здійснюються останнім часом Вірменією. Так, азербайджанська сторона зробила адекватні заходи у відповідь на зосередження минулого тижня, 9 листопада, близько 60 осіб особового складу ЗС Вірменії в напрямку Гарагеля Лачинського району на дорозі, що веде до позицій азербайджанської армії, на обстріл 13 листопада ЗС Вірменії позицій азербайджанської армії в Кяльбаджарському районі, а також у відповідь на зосередження угруповання ЗС Вірменії з метою провокації 14 листопада на Лачинському напрямку державного кордону між двома країнами”, — сказала Абдуллаєва.
Контекст
Конфлікт Вірменії та Азербайджану в Нагірному Карабасі загострився у вересні 2020 року. У листопаді того ж року дві країни за участю Росії підписали заяву про припинення вогню. Згідно з умовами, азербайджанській стороні були передані Агдамський район, території в Газахському районі, а також місто Шуша. Вірменія повернула Азербайджану Кельбаджарський район, а також Лачинський район. Через півроку обстріли відновилися.