Цитата
“Референдуму про самовизначення не буде, якщо тільки ті, хто за нього виступає, не зможуть переконати три п’ятих цієї палати змінити другу статтю конституції (про непорушну єдність іспанської нації), а потім іспанці схвалять ці зміни на (національному) референдумі”, — пояснив прем’єр. Санчес також запевнив, що Іспанська соціалістична робоча партія, лідером якої він є, “ніколи не погодиться” з проведенням плебісциту.
Контекст
У вівторок прем’єр Іспанії і глава кабміну Каталонії Пере Арагонес провели в Мадриді першу зустріч з моменту затвердження нового лідера автономії 21 травня цього року. За її підсумками Арагонес, який виступає за вихід зі складу королівства, заявив, що у вересні у Барселоні відбудеться зустріч між представниками регіонального та центрального урядів з питання врегулювання каталонської кризи. Він також в черговий раз виступив за проведення плебісциту про незалежність регіону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори у Каталонії: незважаючи на перемогу соціалістів, прихильники незалежності — змогли зміцнити свої позиції
1 жовтня 2017 року Каталонії пройшло голосування про вихід зі складу королівства, Мадрид спочатку називав цей референдум нелегітимним і відмовлявся визнавати його результати. 27 жовтня того ж року парламент Каталонії затвердив резолюцію про проголошення незалежної республіки. У відповідь влада країни задіяли 155-ту статтю конституції, яка раніше ніколи не застосовувалася, що дозволила обмежити самоврядування регіону.
У жовтні 2019 року суд виніс вердикт у справі сепаратистських політиків, які причетні до організації референдуму, їх засудили до термінів до 13 років в’язниці. Деякі з тих, хто проходили у справі були визнані винними в підбурюванні до заколоту і розтраті. 22 червня поточного року уряд Іспанії схвалив помилування засуджених.