“Бабіш неодноразово закликав до нових виборів в Білорусі, де протестуючі вимагали припинити 26-річне правління президента Олександра Лукашенка після спірних виборів минулого місяця, і заявляли, що протести потребують підтримки. Однак в коментарях чеському інформаційному агентству, які він також направив в Reuters, Бабіш відкинув пропозицію Польщі, яка очолює Вишеградську групу”, — пише видання.
“Я не хочу робити поспішних кроків, які не відповідатимуть загальноєвропейській позиції, що дадуть амуніцію білоруській пропаганді і в кінцевому підсумку будуть контрпродуктивними”, — цитує СТК Бабіша.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сейм Литви закликав світ вважати Тіхановську обраним лідером Білорусі
На цьому тижні Тіхановська відвідала Польщу, а в середу разом з прем’єр-міністром країни Матеушем Моравецьким відвідала польський економічний форум і численні заходи в Варшаві.
За словами Бабіша, пропозиція Польщі надійшла тільки в “останні години”. Він підтвердив свою підтримку вільних виборів в Білорусі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прем’єр Чехії про допомогу РФ Мінську: не можна, щоб у Білорусі повторився наш сценарій 1968 року
Польські чиновники повідомили агентству Reuters, що п’ятничний саміт Вишеградської групи, проте, буде в значній мірі зосереджений на Білорусі з метою координації спільної позиції, що надає тиск на Європейський союз, щоб він зробив більше для цієї країни.
Прессекретар польського уряду заявив лише, що в заздалегідь узгоджений порядок денний не включено зустріч з Тіхановською.
Лукашенко заперечує фальсифікацію виборів 9 серпня, за офіційними результатами яких він переміг з обвалом, і жорстко розганяє протестувальників, які вимагають його відставки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посол РФ подарував Лукашенку карти білоруських губерній у складі Російської імперії
Європейський союз має намір ввести економічні санкції відносно 31 високопоставленого білоруського чиновника, повідомляє Reuters. Але конфлікт в східному Середземномор’ї затягнув санкції ЄС щодо Білорусі де на виборах 9 серпня, на думку західних держав, були масові фальсифікації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна приєдналася до заяви ЄС щодо президентських виборів у Білорусі — Зеленський
Довідка УНН: Вишеградська група, що також відома як Вишеградська четвірка або V4 — об’єднання чотирьох центральноєвропейських держав: Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. Вона була утворена в результаті зустрічі президентів і прем’єр-міністра трьох постсоціалістичних країн 15 лютого 1991 року в угорському місті Вишеград, в якому було підписано спільну декларацію про прагнення до інтеграції в європейські структури.