Так, згідно з останнім опитуванням громадської думки, найпопулярнішу у Східній Німеччині AfD підтримують 25% респондентів. Правлячий блок канцлерки Ангели Меркель Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) втратив позиції у регіоні і наразі має підтримку 24% опитаних.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рейтинг консервативного блоку Меркель впав до мінімуму за 12 років
На заході Німеччини про підтримку антиемігрантської AfD заявили 13% респондентів, загалом підтримка цієї партії у ФРН складає 15%. Правлячий блок ХДС/ХСС зберігає лідерство у країні з підтримкою у 30%.
У результаті вересневих 2017 року виборів партія АдН вперше пройшла в бундестаг, отримавши 13% голосів та понад 94 депутати в бундестазі (із 709).
Нагадаємо, у лютому 2018 року анексований Росією Крим з офіційним візитом відвідувала делегація німецьких парламентарів правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” із трьох регіональних парламентів ФРН. Член фракції «Альтернативи для Німеччини» в бундестазі Гансйорг Мюллер а також один із трьох заступників федерального голови партії Георг Пацдерскі критикували цю поїздку.
На початку створення партії німецьких ЗМІ часто називали «партія анти-євро» або «євро-критична партія». Консерватори та критики з центриського політичного спектру Німеччини називають ідеологію АдН «популістською», критики зліва навпаки — вважають її консервативною. Згодом керівництво партії у особі Бернда Луке було закинуто «авторитарний стіль правління», багато активних членів часу створення партії почали масово виходити з рядів, звинувачуючі керівництво у правому популізмі. В зовнішній політиці керівники партії вважають за взірець Отто фон Бісмарка. Після початку Європейської революції в Україні восени 2013 і особливо після початку агресії Росії проти України навесні 2014, керівники партії були неоднаразово відмічені у відверто про-російських та анти-українських висловлюваннях.