“За інформацією де-факто влади, станом на 5 травня 20 593 організації та підприємства Криму відновили свою роботу після зняття низки обмежень на економічну діяльність наказом від 29 квітня. Як-от, продовжили роботу перукарні, салони краси, підприємства з ремонту побутової техніки, взуттєві та кравецькі майстерні, салони мобільного зв’язку, магазини будматеріалів й автозапчастин. Проте не всі підприємства дотримуються правил дезінфекції та використання заходів індивідуального захисту”, — йдеться у повідомленні.
Зокрема, повідомляється, що роботу підприємства у Червоногвардійському районі було припинено за рішенням суду терміном на 30 діб через порушення протиепідемічних норм. Окрім того, місцева “влада” підтвердила, що у кримських торгівельних центрах бракує обладнання для проведення дезінфекції.
Зазначається, що діяльність у сфері туристичного бізнесу залишається забороненою, втім деякі готелі та пансіонати продовжують надавати послуги, заселяючи туристів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна зробила заяву щодо ситуації в Криму
“Співробітники „Управління Федеральної податкової служби РФ“ виявили в Криму 500 об’єктів розміщення туристів, які продовжують працювати, не зважаючи на заборону діяльності. Деякі власники міні-готелів і пансіонатів повідомили КПГ, що змушені вдаватися до таких заходів, тому що не мають інших джерел прибутку для утримання родини”, — інформують у результатах моніторингу.
Також у Севастополі було дозволено риболовлю на маломірних судах, але індивідуальне рибальство з берега залишилося під забороною.
З 12 травня використання масок у громадських місцях і крамницях є обов’язковим. Однак моніторинг магазинів продовольчих і непродовольчих товарів у 5 містах Криму засвідчив, що зазвичай маски використовують співробітники магазину, а покупці нерідко ігнорують цю вимогу.
За результатам моніторингу стало відомо, що попри транспортні обмеження всередині Криму, авіасполучення з регіонами РФ, де зберігається високий рівень захворюваності на COVID-2019, не призупинено.
“З початку травня до Сімферополя здійснюється від 5 до 10 авіарейсів щодня, більшість яких — з Москви. Зокрема, 4 травня до Криму прибуло 6 літаків, з них 5 — з Москви. 10 травня в Сімферополь прибуло 10 авіарейсів, з них 5 — з Москви. 11 травня — 7 авіарейсів, з них 5 — з Москви”, — зазначається у результатах.
Нагадаємо, що з 2014 року понад 48 тис. осіб були змушені покинути окупований Крим і переміститись на підконтрольну Україні територію.