Цитата
“Публічна особа, державний службовець повинен бути готовим до підвищеного рівня критики, у тому числі у грубій формі, до прискіпливої уваги суспільства та підвищеної зацікавленості до його діяльності та/або особистого життя тощо, адже вони, обираючи кар'єру публічної особи, погодились на таку увагу. Позивач Яценко А.В. є народним депутатом України, тобто є публічною особою, яка обіймає публічну посаду, а тому межа допустимої критики та обсяг поширеної інформації щодо нього є значно ширшим, оскільки він безпосередньо відіграє важливу роль у діяльності держави, та його безпосередні дії становлять суспільний інтерес”, - йдеться у рішенні суду.
Водночас там зазначається, що українське законодавство гарантує кожному громадянину право на вираження власної думки. Тож суд ухвалив рішення відмовити Яценку у задоволенні позову. Разом з тим, він має право на оскарження рішення.
Володимир Гамалиця у коментарі УНН зазначив, що планує подати проти Яценка зустрічний позов.
Додамо
Позов Яценка стосувався відео Гамалиці, у якому журналіст каже, що від початку повномасштабної війни нардеп ухилявся від своїх депутатських повноважень: не з’являвся у Верховній Раді та покинув свій округ у Черкаській області. Водночас він звинуватив Яценка, що той розгорнув боротьбу з активістами та волонтерами.
“Яценко постійно наголошує, що за нього проголосувало 70% виборців, може, це він саме говорив під час перемовин з окупантами, що Умань і Уманський район піде за ним, коли він скаже, може, він саме той, хто обіцяв, що Уманщина не чинитиме опір, і він дуже злий, що його домовленості зірвали ті самі військові, волонтери, громадські активісти, тероборона. Нинішня діяльність нардепа Яценка, яка підриває обороноздатність країни у воєнний час - це прямий виклик Зеленському і всій Україні”, - цитують відео Гамалиці у матералах справи.
Відео було розміщено в “Офіційній групі міста Умань” в Facebook, яка нині видалена із соцмережі. Гамалиця був адміністратором групи і пов’язує її блокування з нардепом Яценком.
Нагадаємо
На самого Яценка також неодноразово подавали до суду щодо захисту честі та гідності. Нині у судах лежать позови про нардепа від голови Черкаської ОДА Ігоря Табурця, а також активіста та волонтера Володимира Нетребенка.