Раніше дипломат розіслав фірмам, зокрема, BASF і Uniper, листи, в яких попередив про можливість прийняття щодо них обмежувальних заходів через підтримку будівництва газопроводу.
“Зміст цих листів не відрізняється від заяв, які ми робили публічно, — компанії, які працюють в секторі експорту російських енергоресурсів, ризикують підпасти під можливі санкції”, — сказав він. За словами Гренелл, “уряд США і Конгрес мають сумніви в тому, що стосується енергетичної безпеки і геополітичних наслідків “Північного потоку-2”. “Я буду і надалі просувати відповідну американську політику”, — стверджував дипломат.
Гренелл вважає своїм завданням як посла США в ФРН “представляти німецькому уряду, лідерам ділових кіл, населенню, ЗМІ та громадськості політику” його керівництва. “Центральна відповідальність дипломата полягає в захисті громадян та інтересів рідної країни”, — зазначив він.
Дипломат висловив думку, що “Північний потік — 2”, попри заяви офіційного Берліна, “некомерційний проект” і реалізується, щоб постачати газ в Європу, минаючи Україну. “Німеччина повинна враховувати сумніви інших країн — членів ЄС і своїх сусідів щодо негативних наслідків проекту з будівництва трубопроводу”, — стверджував Гренелл.
Нагадуємо, спадкоємиця Меркель засудила посла США через погрозу санкціями.