Цитата
“Організація перевірки наявності ПЛР чи антиген тесту в учасників масових заходів — це відповідальність організаторів самого заходу. У який спосіб вони це робитимуть — питання до них. Тобто, в кожному окремому випадку це буде зроблено по своєму. Але якщо буде допущена хоча б одна-дві людини без такого документу, то за законом організація закладу та порушник нестимуть відповідальність. За контролем та перевіркою завжди слідкують та мають слідкувати правоохоронні органи, та секьюріті. Наявність правоохоронців це теж відповідальність організацій таких масових заходів”, — наголосив Родин.
Додамо
Директор Центру громадського здоров’я зауважив, що на масштабні заходи доведеться приходити заздалегідь для того, аби організатор зміг перевірити наявність необхідних довідок.
Що ж до відповідальності за людей “без довідок”, то начальник управлення комунікації Нацполіції України Оксана Блищик пояснила, що порушника можуть притягти як до адміністративної так і до кримінальної відповідальності.
“Організатор заходу нестиме відповідальність, якщо учасники братимуть участь у масових заходах без наявності ПЛР або антиген тесту. У таких випадках передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Це порушення статті 325 Кримінального Кодексу України”, — уточнила Блищик.
Якщо ж говорити про можливість того, що тести можуть бути сфальшовані, то у Держпродспоживслужбі столиці пояснили, що інформація про результати тестування заноситься до програми лабораторних центрів МОЗ і побачити їх можна лише в цій програмі, перевірити тільки за допомогою підтвердження даних лабораторії.
Нагадаємо, по всій Україні помякшили карантинні обмеження, зокрема, дозволено проводити масові заходи за умови, що всі учасники матимуть негативні ПЛР-тести, тести на антиген або сертифікати вакцинації.