Португальська сторона стверджує, що нападник Жуніор Мораес порушив правила натуралізації, а “жовто-блакитна” збірна має за це відповісти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юрист пояснив, чому українське громадянство для Мораеса — законне
За повідомленнями видання, Федерація футболу Португалії вважає, що Мораес не виступав і не прожив в Україні безперервно п’ять років та отримав українське громадянство із порушенням. Справа в тому, що після 4 років та 8 місяців виступів на території України за “Металург” Д і “Динамо”, 31-річний бразилець відправився по оренді до чемпіонату Китаю виступати за ФК “Тянцзинь”, а вже потім перейшов до ФК “Шахтар”. За правилами ФІФА задля натуралізації гравець має прожити в країні безперервно п’ять років.
Зазначається також, що за подібне порушення, згідно з правилами ФІФА, національній збірній має бути зарахована технічна поразка з рахунком 0:3 в тих матчах, в яких брав участь або був заявлений натуралізований футболіст.
Раніше із протестом виступила і Федерація футболу Люксембургу.
Разом з тим, за даними португальського видання Betnews, претензії Португалії та Люксембурга до України щодо Мораеса — безпідставні.
“1) в Україні безперервним роком проживання вважається перебування на території країни 183 дні на рік;
2) при визначенні кількості років, безперервно прожитих в країні, для громадянства ФІФА включаються норми місцевого законодавства;
3) коли Мораес виступав в Китаї в оренді, він сумарно провів в тому році більше 183 днів на території України, а значить порушення не було”, — сказано у повідомленні португальського порталу.
Про відсутність порушень у виступі Мораеса за Україну висловися також і юрист Ілля Скоропашкін.
За його словами, є достатні підстави стверджувати, що тимчасове перебування гравця протягом 4-х місяців в зарубіжному клубі на правах оренди (мова про Китай), не є перериванням постійного проживання в Україні.
“Згідно з чинним законодавством України, громадянин України Чавес Рібейро Мораес Жуніор безперервно прожив протягом не менше п’яти років на території України і мав всі підстави грати за збірну України в міжнародному матчі.
Таким чином, відсутність особи в місці проживання менше шести місяців, не перериває термін постійного проживання на території України з точки зору національного законодавства”, — резюмував Скоропашкін.