Портфелі замовлень найбільших оборонних компаній світу наближаються до рекордних показників через зростання геополітичної напруженості, в тому числі у зв’язку з війною росії проти України. Про це передає УНН із посиланням на The Financial Times.
Деталі
Аналіз 15 оборонних груп показав що на кінець 2022 року - останній термін, за який доступні дані за повний рік, - сукупний портфель замовлень цих компаній становив 777,6 мільярда доларів. Натомість двома роками раніше складав 701,2 мільярда доларів. Як вказує FT, імпульс тренду зберігся і в 2023 році: за перші шість місяців поточного року сукупний обсяг незавершених замовлень цих компаній становив $764 млрд. Це збільшило майбутній портфель робіт оборонних груп, оскільки уряди продовжували розміщувати замовлення.
Кім Чен Ин наказав армії та промисловості прискорити підготовку до війни – Reuters 28.12.23, 09:56
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, загальні світові військові витрати зросли на 3,7 відсотка в реальному вираженні в 2022 році до нового максимуму у 2 240 мільярдів доларів.
Також повідомляється, що військові витрати в Європі за останні 30 років демонструють найстрімкіший зріст. Уряди країн регіону оголосили про нові замовлення на боєприпаси і танки для поповнення національних запасів, виснажених завдяки пожертвам, надісланим в Україну.
Згідно з аналізом FT, найбільше зростання нових замовлень зафіксувала Hanwha Aerospace, бэклог якої зріс з $2,4 млрд у 2020 році до $15,2 млрд на кінець 2022 року.
Ще одним бенефіціаром збільшення витрат став німецький виробник танків Rheinmetall: його портфель замовлень зріс з $14,8 млрд у 2020 році до $27,9 млрд у 2022 році. За підсумками півріччя його портфель замовлень становив $32,5 млрд.
Не всі збільшення витрат пов'язане з Україною та її протистоянням військовій агресії росії. Наприклад, портфель замовлень BAE Systems зріс з $61,8 млрд до $70,8 млрд у 2022 році завдяки новим замовленням на існуючі програми, включаючи підводні човни, фрегати і винищувачі. За перші шість місяців 2023 року портфель замовлень сягнув рекордних $84,2 млрд.
За словами Ніка Каннінгема, аналітика Agency Partners, терміни прийняття рішень, формування бюджетів і розміщення замовлень достатньо довгі. Він також зазначив, що у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україну, наразі лише формуються замовлення, це поки не позначається на доходах, "за винятком кількох спеціалістів з більш коротким циклом, таких як Rheinmetall".
У рф зросло виробництво ракетного озброєння - розвідка27.12.23, 06:40