ponad-350-sloniv-v-afrytsi-zahynuly-cherez-toksychnu-vodu

Понад 350 слонів в Африці загинули через токсичну воду

 • 17621 переглядiв

Понад 350 слонів, які загинули за загадкових обставин, ймовірно, пили токсичну воду, згідно з новою статтею, яка попереджає про "тривожну тенденцію" в отруєнні, викликаному кліматом. Про це повідомляє The Guardian, пише УНН.

Деталі

Як зазначають науковці слони різного віку ходили колами, перш ніж впасти і померти. Туші були вперше помічені на північному сході Ботсвани в травні та червні 2020 року, і було висунуто безліч теорій про причину смерті, включно з отруєнням ціанідом або невідомою хворобою.

За словами провідного дослідника Давида Ломео, аспіранта з географії в Королівському коледжі Лондона, цей інцидент став найбільшою задокументованою загибеллю слонів, причина якої невідома.

Нова стаття, яка була опублікована в журналі Science of the Total Environment, припускає, що слонів отруїли водою, яка містить токсичні квітки синьо-зелених водоростей, або ціанобактерій. Кліматична криза збільшує інтенсивність і серйозність шкідливого цвітіння водоростей.

Дослідники використовували супутникові дані для аналізу розподілу трупів щодо водопоїв. Команда вважає, що слони зазвичай проходили трохи більше 100 км від водопоїв і вмирали протягом 88 годин після пиття. Загалом вони обстежили 3000 водопоїв і виявили, що ті, в яких 2020 року спостерігалося підвищене цвітіння ціанобактерій, мали високу концентрацію трупів.

У них немає вибору, окрім як пити з них,

- сказав дослідник.

Можливо, інші тварини загинули від пиття з водопоїв, але тіла могли не бути виявлені під час аерофотознімання, а дрібніші трупи могли бути вже забрані хижаками.

Дослідники також заявили, що у глобальному масштабі ця подія підкреслює тривожну тенденцію раптових захворювань, викликаних кліматом.

Це дослідження дає переконливе пояснення масової загибелі слонів, яка сколихнула світ у 2020 році. Воно доповнює зростаючий масив доказів того, що зміна клімату може мати низку смертельних наслідків для дикої природи (а також домашньої худоби і людей), від радикальної зміни доступності води до створення умов для розмноження шкідливих бактерій і водоростей та придушення популяцій тварин,

- сказав доктор Ніалл Макканн, який не брав участі в дослідженні і є директором з охорони природи в британській благодійній організації National Park Rescue.

Вчені підкреслили, що дослідження підкреслює необхідність контролю якості води.

Всупереч економічній залежності від чаю: на півдні Індії відроджують "зелені пустелі"20.11.24, 17:31

Популярні

Новини по темі

Понад 350 слонів в Африці загинули через токсичну воду

 • 17621 переглядiв

Зеленський змінив склад Ставки верховного головнокомандувача

 • 35053 переглядiв

рф веде відкриту кібервійну з Варшавою - віцепрем'єр Польщі

 • 17994 переглядiв

Розгін мітингу у Тбілісі: десятки затриманих та постраждалих

 • 19390 переглядiв

Детективи, драми, фентезі: що подивитися цими зимовими вихідними

 • 113940 переглядiв