Країни Північної Європи – члени ЄС підтвердили свою підтримку у відкритті переговорів з Україною про вступ до Європейського Союзу та у цьому зв'язку з нетерпінням чекають на засідання Європейської ради 14–15 грудня, передає УНН з посилання на ОП.
Так, на другому саміті Україна – Північна Європа в Осло прем’єр-міністри Данії, Ісландії, Норвегії та Швеції й президенти України та Фінляндії зробили заяву, у якій зокрема підтвердили непохитну підтримку України.
"Країни Північної Європи – члени ЄС підтверджують свою підтримку відкриття переговорів з Україною про вступ до ЄС та у цьому зв'язку з нетерпінням чекають на засідання Європейської ради 14–15 грудня 2023 року. Разом із ЄС та міжнародними партнерами країни Північної Європи продовжуватимуть координувати та узгоджувати свою підтримку поточних зусиль України з упровадження реформ та підтримувати Україну на її європейському шляху", - йдеться в спільній заяві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майбутнє України – в Європі та у рамках Євроатлантичної співпраці - прем’єр-міністр Ісландії
Також у заяві повідомляється, що з моменту незаконного повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року загальний обсяг допомоги від країн Північної Європи становить близько 11 мільярдів євро.
"Країни Північної Європи продовжуватимуть надавати вагому військову, економічну та гуманітарну допомогу Україні як індивідуально, так і колективно, а також у межах міжнародних форматів і платформ. Країни Північної Європи будуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", - зазначається в заяві.
У заяві йдеться про те, що країни Північної Європи залишаються відданими посиленню міжнародного тиску з метою протистояння спроможності росії продовжувати свою незаконну війну, зокрема за допомогою санкцій.
"Країни Північної Європи активно вивчатимуть сфери надання додаткової підтримки, включно з, але не обмежуючись безпекою в морі, протиповітряною обороною та військово-повітряними силами, зокрема бойовою авіацією. Ми приділятимемо особливу увагу перспективам співпраці країн Північної Європи у розбудові потенціалу оборонного сектора в межах Комплексного пакета допомоги НАТО Україні. Країни Північної Європи та Україна також працюватимуть над поглибленням оборонно-промислової співпраці", - йдеться в заяві.
Окрім того, повідомляється, що країни Північної Європи беруть активну участь на всіх наявних рівнях співпраці з Україною, включно зі співголовуванням, у реалізації десяти пунктів Української Формули миру в тісній співпраці з країнами з інших регіонів світу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський обговорив з прем’єркою Ісландії імплементацію української формули миру
"Країни Північної Європи продовжуватимуть нарощувати зусилля для забезпечення якомога ширшого міжрегіонального залучення до процесу імплементації Формули миру, включно з участю в інавгураційному Глобальному саміті миру", - зазначається в заяві.
Також в заяві зазначається, що майбутнє України та її народу – в євроатлантичній родині.
"Як ми наголосили у Спільній заяві саміту Україна – Північна Європа в м. Гельсінкі, країни Північної Європи продовжуватимуть підтримувати Україну на її шляху до майбутнього членства в НАТО. Україна має право самостійно обирати власні заходи безпеки", - йдеться в заяві.
В спільній заяві відзначається, що Україна робить значні кроки в боротьбі з корупцією, у сфері децентралізації та створенні відкритої й прозорої економіки, що є важливими кроками на шляху до процвітаючої та відновленої України.