“Позитивним результатом відеоконференції стало досягнення принципової домовленості по відновленню газопостачання до нп Мар’янка, яке було досягнуто завдяки активному сприянню Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, модератора робочої групи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи посла Яшара Халіта Чевіка”, - йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що основні зусилля Української делегації спрямовані на збереження сталого режиму припинення вогню.
“... створення умов для подальшого переходу до наступних заходів, домовлених під час Паризьского саміту: розведення сил та засобів, розмінування ділянок місцевості, тощо”, - наголосила українська сторона в ТКГ
За словами вітчизняної делегації, російська сторона наполягає на «...вдосконаленні координаційного механізму попередження порушень режиму припинення вогню».
“Наша Делегація запропонувала почати таке вдосконалення з наступних актуальних питань:
- недопущенні порушення режиму припинення вогню, які приводять до загибелі та поранення українських військовослужбовців, зокрема, 11.01.21 р.
- сприянню проведенню інфраструктурних та ремонтних робіт на лінії розмежування.
Вище зазначені питання будуть конкретизовані під час загального засідання ТКГ 21 січня”, - підсумували в ТКГ.
Нагадаємо, за даними СММ ОБСЄ у 15 тисяч мешканців Мар’їнки та Красногорівки відсутнє газопостачання з 2015 року.
Відзначимо, що українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі оприлюднила графік засідань переговірників "мінського формату" щодо Донбасу. ТКГ має провести загальну відеоконференцію 21 січня, на порядку денному, як і раніше - відновлення роботи КПВВ і відкриття нових, обмін утримуваними особами та допуск міжнародних організацій.