Підробну продукцію зловмисники збували через Інтернет за допомогою спеціально створеного сайту, уточнив він. Також були залучені і кур’єрські служби доставки.
“У рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 1, 3 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України було встановлено, що в одному зі складських приміщень у м. Конотоп незаконно зберігаються з метою збуту підакцизні товари.
За результатами обшуку, проведеного за рішенням суду, вилучено незаконно виготовлені лікеро-горілчані вироби без марок акцизного податку, розлиті в заборонену законодавством тару — bag-in-box і tetra-pack”, — написав С.Білан.
Він додав, що загальна кількість вилученої незаконно виготовленої підакцизної продукції становить 4,2 тис. літрів вартістю близько 1,1 млн грн.
Нагадаємо, з даними ДФС, виробництво нелегального алкоголю за рік зросло щонайменше у 8 разів.
Сприяє такому розвитку тіньового бізнесу невиправдане податкове навантаження на легальних виробників алкоголю, переконані експерти та учасники ринку. Оскільки, ставки акцизів на алкоголь на разі не відповідають купівельній спроможності українців, останні надають перевагу підробним і часто небезпечним для здоров’я напоям.
Така тенденція також призводить до ненадходження мільярдів гривень до державного бюджету.
Експерт Ольга Івушкіна пояснила, що з однієї плашки горілки нелегальний виробник заробляє в середньому 25 грн, тоді як легальний — лише 25 коп.
Аби виправити ситуацію, потрібні виважені кроки держави, зокрема, спрямовані, на зниження акцизів та боротьбу із “тіньовиками”.
Додамо, що цього року, за попередніми прогнозами фахівців, алкоголь дорожчати не повинен.