Деталі
Анна Дударко проживає у Яблунівці, що на Черкащині. Жінка виготовляє понад 20 різновидів пастили.
Торік Дударко відкрила власне підприємство «Дім ЕкоФруктів». А цьогоріч вона стала однією з переможців конкурсу бізнес-ідей «Роби своє» від благодійного фонду «МХП-Громаді», що дало змогу їй масштабувати власну справу.
Так, за підтримки компанії МХП та благодійного фонду на грантові кошти у сумі 100 тис. грн Анна придбала дегідратор для овочів та фруктів, блендер, морозильну камеру, сито, лотки, піддони, осушувач повітря.
Наразі, окрім пастили, жінка виготовляє фруктові фріпси та м’ясні джерки.
«Мої споживачі - це вікова категорія від 8-ми місяців до 80 років, діти, спортсмени, люди, які слідкують за правильним харчуванням, хворі на діабет або ж ті, хто має алергію на мед. Також пропоную подарункові набори пастили з фруктовими фріпсами, де кожен може замовити ті смаки, які більше до вподоби», - коментує вона.
Нині у планах Анни напрацювати базу клієнтів, адже асортимент її продукції дозволяє задовольнити навіть найвибагливіші смаки. Окрім того, має ідеї для розширення бізнесу – виготовлення фірмових екоторб, чаїв та варення.
«Ідеального чи навіть просто вдалого моменту для старту власного бізнесу не існує, бо він тут і зараз. Тому, якщо вам бодай раз спало на думку започаткувати свою справу, довіртеся собі. Це точно ваше. Просто потрібно пробувати», - радить Анна тим, хто й досі вагається, чи варто в період війни розвивати власний бізнес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Роби своє": на Вінниччині відкрили Центр здорової спини
Нагадаємо
Наприкінці травня організатори конкурсу бізнес-ідей для підприємців у малих містах та селах “Роби своє” оголосили переможців 2023 року. Цього року благодійний фонд “МХП-Громаді”, який був організатором конкурсу, підтримав 80 бізнес-проєктів на загальну суму понад 7,4 млн грн.
Усього було отримано 615 заявок від малих підприємців з усієї країни. Зокрема, найбільше бізнес-ідеї подавали в Київській (22%), Черкаській (12%), Дніпропетровській (11%), Вінницькій (9%) та Львівській (9%) областях.
Основними критеріями для відбору переможців стали інноваційність проєктів, економічна складова, створення нових робочих місць, соціальна значущість та залучення до бізнесу чи роботи переселенців. Грантову підтримку отримали як чинні бізнеси, що розширюються або релокуються, так і підприємці, які мають бізнес-ідею і тільки шукають фінансування для її реалізації.
Довідка
"МХП-Громаді" – український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія – комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.