Цитата
“Моє рішення було особистим. Я згадав чисельні порушення регламенту під час прийняття закону про ринок землі при тому, що більшість асоціацій були проти ринку землі. Зараз я все більше усвідомлюю, що на цьому ринку буде важко працювати, оскільки в тих умовах, що запровадив аграрний комітет і монобільшість, перемагати буде не фермер, а „бабло“... Земля повинна слугувати тим людям, які поїдуть в те село, будуть працювати і створювати робочі місця. Саме в цьому полягає головна відмінність позиції „Батьківщини“ і позиції запропонованого ринку землі”, — зазначив Івченко.
Деталі
Окремо нардеп Івченко розкритикував відсутність обмеження на кількість землі, яка перебуватиме у власності. Що, на його думку, підіграє великим корпораціям, витісняючи фермера з землі.
“Ніхто ж не обмежив кількість землі у використанні. Тому великі холдинги можуть мати і 680 тисяч га в оренді у використанні, корпоратизувати її та використовувати це проти країни. Наприклад, диктувати свої ціни на продовольчі продукти. Ми маємо чітко розуміти: якщо всі холдинги викуплять землі, ми не будемо мати ні нішевих культур, ні органіки. Це глобальний транснаціональний бізнес, який не буде дозволяти розвиватися Україні в тому аграрному напрямку, в якому вона має найбільший потенціал”, — підсумував нардеп.
Саме з причин невдоволення політикою, яку впроваджував глава агарного комітету Микола Сольський, парламентар підтримав уже сформовану на той момент більшість народних депутатів, які й висловили недовіру.
Доповнення
Зазначимо, раніше експерти низько оцінили ефективність роботи Сольського на посаді, а також припустили, що майбутнім очільником аграрного комітету може стати представник від “Батьківщини” Вадим Івченко. Однак, сам Івченко невдовзі у коментарі УНН спростував цю інформацію.