Деталі
Камарілло на симпозіумі Асоціації глобальних сил армії США повідомив, що Пентагон витратить близько 1,45 мільярда доларів на модернізацію виробничих потужностей, щоб краще озброїти Україну та поповнити запаси Сполучених Штатів. За його словами, армія також нарощує виробництво протитанкових ракет Javelin і керованих реактивних систем залпового вогню (GMLRS).
За його словами, виробництво ракет Javelin збільшиться більш ніж удвічі до 330 на місяць, а виробництво пускових установок подвоїться до 41 на місяць. Представник зазначив, що додавання заводських ліній, закупівля обладнання та наймання другої зміни коштуватимуть 349 мільйонів доларів.
США також збільшує місячне виробництво GMLRS з 566 ракет до 1110 до 2026 року, сказав Камарілло. Загалом цього року США інвестують понад 2 мільярди доларів у промислові об’єкти, що використовуються для виробництва зброї та боєприпасів. Камарілло зазначив, що Конгрес ухвалив проєкти та профінансував їх "швидко". Кошти є частиною 15-річного плану вартістю 18 мільярдів доларів з модернізації державних об’єктів зброї та боєприпасів.
Однак, пише видання, незрозуміло, чи зможе збільшення виробництва в США задовольнити потреби України та її власні. Згідно з дослідженням старшого радника Центру стратегічних і міжнародних досліджень Марка Канчіана, Вашингтон вже відправив Києву 1 074 000 155-міліметрових снарядів, бійці ЗСУ витрачають 143 000 снарядів на місяць.
За словами Камарілло та Дуга Буша, помічника міністра армії з питань закупівель, логістики та технологій, навіть із запланованим фінансуванням залишаються "деякі жорсткі обмеження" для виробництва в США. Раніше в березні на слуханнях щодо бюджету армії Камарілло заявив, що виробництво Javelin було "максимальним". Буш додав, що брак верстатів стримує виробництво боєприпасів.
"Ці машини розміром з будівлі. Ви не купите їх десь на автостоянці", – зауважив він.
Нагадаємо
23 березня лідери країн Європейського Союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів Україні та підтримали постачання ракет за запитом.