Подробиці
Зазначається, що мета запиту полягає в тому, щоб дати Білому дому повну інформацію про військові навчання США та інші заходи щодо стримування в Європі, щоб нові місії можна було оцінювати і планувати в контексті минулих дій. Велика частина навчань в Європі зосереджена на захисті від Росії, але запит, про який раніше не повідомлялося, також пов'язаний з іншими військовими діями США на континенті.
Додамо
У виданні також зазначають, що експерти висловлювали стурбованість тим, що деякі військові місії США в регіоні стали занадто провокативними. При цьому джерела в адміністрації США відзначають, що Білий дім не прагне скорочувати військові навчання.
Контекст
Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну наприкінці січня або початку лютого 2022 року.
Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі і Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.
При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі.
Україна зі свого боку на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряної, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.
У п’ятницю новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.
На початку листопада іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною.
Прес-секретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони початково назвало ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.
Однак новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі. Так, Пентагон заявив, що стежить за нарощуванням російських військ біля кордонів України.
Раніше Франція і Німеччина застерегли Росію від заподіяння шкоди територіальній цілісності України на фоні масштабної і незвичайної концентрації російських військ на кордонах країни.