ukenru
opublikovano-zakon-pro-kriminalni-prostupki

Опубліковано закон про кримінальні проступки

 • 25033 переглядiв

КИЇВ. 24 квітня. УНН. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" опубліковано в офіційному парламентському виданні "Голос України", передає УНН.

Так, документом спрощується процедура досудового розслідування.

Раніше, до прийняття закону, лише слідчі здійснювали досудове розслідування за всіма заявами та повідомленнями, в яких містяться відомості про кримінальні правопорушення. Після введення поняття "кримінального проступку" та спрощеної процедури його розслідування слідчі зможуть сконцентруватися на розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів.

Згідно з законом, кримінальний проступок є діянням (дією чи бездіяльністю), за вчинення якого передбачений штраф у розмірі не більше 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 тис. гривень) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Водночас злочини поділяються залежно від строку покарання у вигляді позбавлення волі та розміру штрафу: тяжкі та особливо тяжкі.

Крім того, документ вносить норму про керування транспортом у стані сп’яніння у Кримінальний кодекс, зробивши її кримінальним проступком:

  • покарання — штраф 17-34 тис. грн і заборона керувати ТЗ до трьох років;
  • при повторному порушенні — до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років.

Також до кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.

Згідно з документом, проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі (службові особи підрозділу дізнання органу Нацполіції).

Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки — не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках на строк у строк до одного місяця.

Підозрюваного у вчиненні кримінального проступку зможуть затримати:

  • до 72 годин — якщо особа чинить опір правоохоронцю, відмовляється припинити чинити порушення, намагається втекти;
  • на 24 години — якщо людина нетвереза та може завдати шкоду собі або оточуючим.

Закон набирає чинності 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року парламент схвалив у другому читанні та в цілому Закон 7279 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень".

Як повідомляв УНН, що у МВС пояснювали, що таке кримінальні проступки.

22 квітня 2019 року Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень".

Українські Національні Новини

Політика