“Я почув про це коли їхав в машині на роботу. Тому будь-які звинувачення, надання фактажу чому ми опинилися там, не було. І відповідно, в моєму розумінні як до юридичних, так і до фізичних осіб повинна застосовуватися насамперед презумпція невиновності, а вже потім будь-які санкції. Ось це і була та причина, чому ми були змушені відразу ж звернутися до суду ”, - зазначив він.
У свою чергу юрист компанії Ярослав Толкачов зазначив, що підстав для введення санкцій проти “М.С.Л” немає.
“Я можу вам зачитати з указу Президента, що є підставою для накладення санкцій у тому числі на „М.С.Л.“. Мовою оригіналу це: дії іноземних держав, іноземної юридичної особи чи фізичної особи, інших суб’єктів, які створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету, територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності або порушують права і свободу людини, громадянина, інтереси суспільства, держави, призводять до окупації території, завдання майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадяном України додержання прав і свобод.
Це є підставою для накладень санкцій і я не думаю, що тут треба бути юристом, досить бути розважливою людиною, щоб розуміти, що такі підстави м’яко кажучи надумані ”, - пояснив він.
Юрист також звернув увагу, що якби хоч одна підстава була б для введення санкцій, були б й кримінальні провадження проти компанії.
“Кожне з цих підстав, як окупація, порушення прав громадян — це окремий склад кримінального злочину, тобто, у нас держоргани відреагували тільки санкціями, а де ж кримінальні провадження, які стосуються національної безпеки, громадського порядку, тероризму ... Ми всі розуміємо що це чиїсь протекціоністські підступи ”, - підкреслив Я.Толчков.
Оскаржуючи введення санкцій, “М.С.Л.” звернувся до суду, однак і там просування немає через позицію влади.
“Відносно суду, дійсно він триває вже другий рік. У 2015 році відбулося таких повноцінних близько двох засідань, весь інший час хтось хворіє, хтось не може, хтось ще щось. Тобто, по суті справа по суті не розглядається і позиція СБУ, яка залучена стороною до цього провадження, стверджує, що дані про це засекречені. На всі наші питання вони посилаються на держтаємницю. У свою чергу позиція АП дуже проста: нам подали, ми внесли в список, чому внесли — особливо не розбиралися. Це все внесено та зафіксовано в судових засіданнях і це фактично дослівна позиція АП України ”, - розповів Я.Толчков.
Віце-президент “М.С.Л” Е.Власенко підкреслив, що для компанії сьогодні важливо, щоб одна необгрунтована дія в минулому не стала основою для проведення іншої необґрунтованої дії вже зараз.
Нагадаємо, до 2014 року, коли компанія внаслідок неправомірного рішення потрапила під санкції, “М.С.Л.” була найбільшим в країні платником військового збору, що підтверджено відзнаками Міністерства оборони України.
Раніше журналісти повідомляли, що українські чиновники хочуть створити власного монополіста на лотерейному ринку.