"Під час зустрічі з компанією Nokia в Берліні минулого року ми оголосили про спільні наміри з реалізації пілотного проекту інтернет-речей на дорогах на базі технології 5G. Наша головна мета полягає в тому, щоб дороги були розумними, тобто такими, що інтегрують транспортну інфраструктуру в одну інтелектуальну мережу, забезпечуючи комфорт і безпеку користувачів. Цей проект - один з найважливіших і найбільш пріоритетних у Мінінфраструктури", - сказав міністр.
З його слів, проект має дозволити створити інформаційну мережу, що може вирішити проблеми, такі як безпека дорожнього руху, моніторинг руху та аналіз транспортних потоків.
"Ми щойно підписали меморандум з міжнародними партнерами, який передбачає співробітництво в реалізації пілотного проекту. Це унікальний випадок, коли одразу після підписання ми переходимо до активної фази співпраці. Вчора розпочались монтажні роботи з обладнання пілотної ділянки траси Е01 сучасними технологіями інтернет-речей. Це є важливим кроком, аби перетворити наші дороги на розумні", - зазначив Омелян.
Він розповів, що пілот було спроектовано на окремій ділянці дороги - 21-й км Дніпровського шоссе. Протягом двох місяців проект будуть тестувати та збирати дані за допомогою мережі LTI, а вже з другого півріччя 2019 року - за допомогою 5G.
В рамках другого етапу планується покриття окремо взятої траси, третя фаза - це повномасштабний проект, який передбачає покриття новітніми технологіями всі автодороги Украіни міжнародного значення, розповів голова Мінінфраструктури.
"Фактично ми сьогодні оголошуємо фінальний етап налагодження обладнання та фінальної підготовки до пілоту. Вже 25 квітня планується офіційний запуск, демонстрація обладнання в дії та початок збору статистичних даних з метою підвищення рівня безпеки на дорозі", - сказав він.
Раніше УНН повідомляв, що Україна планувала підтримати загальну європейську позицію щодо виділення додаткового ресурсу для подальшого розвитку міжнародного рухомого зв’язку 5G.
Нагадаємо, в Україні торік у ДТП загинуло понад 170 дітей.