Проект мав би запрацювати ще 10 років тому, однак через корупційні махінації — досі “на стопі”.
Чому “Глибоководний випуск” не працює
Проект стартував 11 років тому. Він передбачав прокладання труб для скидання очищених стічних вод в Одеську затоку на відстань 4 км від берега. Як вказано на сайті компанії “Інкор Груп” (належить Руслану Тарпану, — ред.) — головного підрядника, що реалізовував проект, мета “Глибоководного випуску” — припинення скидання неочищених стоків у Чорне море, а також випуск очищених стоків на гарантовано безпечну відстань від берега на глибині 16 м.
За задумом ініціаторів, введення проекту в експлуатацію мало покращити екологію Чорного моря та розв’язати проблему переповнення Хаджибейського лиману. А отже — зняти ризики прориву дамби на лимані і, як наслідок, підтоплення навколишніх територій.
Однак через корупційні оборудки, проект так і не запустили. Одеська обласна прокуратура встановила, що на будівництві шляхом знищення цін та обсягів робіт компанії Тарпана привласнили близько 320 млн грн.
Головний підозрюваний — Руслан Тарпан, наразі перебуває у міжнародному розшуку, а його поплічники — на лаві підсудних, однак ніхто ще не отримав вироків.
На думку народних депутатів, саме Артем Ситник (директор НАБУ, — ред.) має звітувати про розслідування щодо Руслана Тарпана. Однак ні звіту, ні конкретних результатів роботи антикорупційних органів у напрямку упіймання одіозного Тарпана поки що — немає.