Лікарі винайшли новий спосіб лікування серйозної астми та нападів хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЛЗ), який є першим проривом за останні 50 років і може змінити процес лікування пацієнтів, пише УНН з посиланням на The Guardian.
Деталі
Згідно з дослідженням, більш ефективним методом виявилося пропонувати пацієнтам ін’єкції, ніж лікувати за допомогою стероїдних таблеток, і це зменшує потребу в подальшому лікуванні на 30%.
Бенралізумаб – це моноклональне антитіло, яке спрямоване на специфічні лейкоцити, які називаються еозинофілами, для зменшення запалення легенів. Він використовується як повторне лікування важкої астми в малій дозі, але дослідження показало, що більша одноразова доза може бути дуже ефективною, якщо її вводити під час загострення.
Це може змінити процес лікування людей з астмою та ХОЗЛ. Лікування астми та загострень ХОЗЛ не змінилося протягом останніх 50 років, попри те, що разом спричиняють 3,8 мільйона смертей у всьому світі на рік. Бенралізумаб є безпечним і ефективним препаратом, який вже використовується для лікування важкої астми. Ми використали препарат іншим способом – у момент загострення – щоб показати, що він ефективніший за стероїдні таблетки, які є єдиним доступним наразі лікуванням
Участь в дослідженні взяло 158 осіб, які потребували медичної допомоги в невідкладній медичній допомозі у зв’язку з нападом астми або ХОЗЛ. Пацієнтам зробили швидкий аналіз крові, щоб визначити, який тип нападу у них був. До того ж ті, хто страждав на "еозинофільне загострення" також підходили для лікування. Вчені зазначають, що близько 50% нападів астми є еозинофільними загостреннями, і 30% нападів ХОЗЛ.
Дослідження проводили під керівництвом лондонського коледжу King's в лікарнях Оксфордського університету NHS Foundation Trust і Guy's and St Thomas' NHS Foundation Trust.
Пацієнтів розділили на три групи.
- Одна група отримувала ін’єкції бенралізумабу та таблетки-фіктиви.
- Інша група отримувала стандартну терапію стероїдами преднізолону по 30 мг щодня протягом п’яти днів і фіктивну ін’єкцію.
- Третя група отримувала ін'єкції бенралізумабу та стероїди.
Через 28 днів вчені виявили, що симптоми, такі як кашель, хрипи, задишка та виділення мокротиння, покращилися у тих, хто приймав бенралізумаб.
Після 90 днів у групі бенралізумабу було в чотири рази менше людей, для яких лікування було неефективним, в порівнянні з тими, хто отримував стероїди. За словами дослідників, лікування за допомогою ін’єкції бенралізумабу також потребувало більше часу, щоб визнати його невдалим, що означало менше візитів до лікаря загальної практики.
Крім того, люди також повідомляли про те, що прокращилася їх якість життя. Як зазначають вчені, стероїди можуть мати серйозні побічні ефекти, такі як підвищення ризику діабету та остеопорозу, тобто в цьому є перевага переходу на бенралізумаб.
Нагадаємо
Швейцарські дослідники з'ясували, що жирові клітини мають "пам'ять" на ожиріння. Експерименти показали, що після схуднення клітини швидше реагують на жирну їжу, що призводить до набору ваги.