“45 пріоритетних забруднюючих речовин водойм визначатимуться на високотехнологічному сучасному обладнанні, яке дозволяє їх фіксацію навіть у дуже низьких концентраціях. Тепер державний моніторинг масивів поверхневих вод проводитиметься за (уточненими) біологічними, гідроморфологічними, хімічними та фізико-хімічними показниками”, — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 19 вересня 2018 року Уряд схвалив постанову Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод”.
“Документ є інноваційним для України. Тому, що передбачає проведення моніторингу на конкретних масивах поверхневих вод згідно з європейськими стандартами. Зокрема, якісний стан води у водоймах визначатиметься, в тому числі за переліком пріоритетних забруднюючих речовин. А це ті, які чинять найбільшу шкоду навколишньому природному середовищу та людині”, — зазначили у Державному агентстві водних ресурсів.
Новий порядок державного моніторингу вод набирає чинності з 1 січня 2019 року.
“Цей Порядок принципово змінює існуючу систему моніторингу, адже створює всі необхідні передумови досягнення доброго екологічного та хімічного станів українських водойм”, — підкреслили у головному відомстві з контролю за якістю прісних вод.
Раніше Державне агентство водних ресурсів України презентувало онлайн-карту забрудненості річок.