“Українці виїжджають за кордон не лише через вищі зарплати, а й тому, що там кращі умови роботи, безпечніше життя в країні. Крім гідних заробітних плат для людини є важливими високотехнологічні робочі місця та достойні умови праці. Щоб людина розуміла, що працюватиме на нормальному обладнанні, що буде соціально захищена, що їй буде гарантовано по контракту з роботодавцем соціальний пакет — наприклад, відпустка, медичне страхування, можливість підвищити кваліфікацію тощо”, — сказав Ярошенко.
Як додав він, за даними вибіркового обстеження населення з питань трудової міграції (проведеного Держстатом України у січні—червні 2017 року) протягом 2015-2017 років чисельність трудових мігрантів склала 1,3 млн осіб.
До виїзду за кордон більшість громадян (39%) працювали на будівництві, 16% були зайняті у діяльності домашніх господарств, 14% — у сільському, лісовому та рибному господарстві, 11% — у переробній промисловості, 9% — у торгівлі та ремонті.
Більшість трудових мігрантів, до виїзду за кордон працювали за найпростішими професіями та на низькокваліфікованих роботах (42%).
Про ці та інші проблеми ринку праці читайте у повній версії інтерв'ю.
Нагадаємо, за словами керівника ДСЗ, вища освіта більше не гарантує працевлаштування.