Деталі
У 2015 році банк був визнаний банкрутом, а його власник - Костянтин Жеваго, шістьма роками пізніше був оголошений у розшук Інтерполу з “червоним оповіщенням”.
Також Жеваго було повідомлено про підозру в тому, що він, як колишній власник "Банк "Фінанси та Кредит", організував розтрату 113 млн доларів цієї фінансової установи.
“Підконтрольна йому офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а банк став поручителем. Після того, як офшорна компанія не виконала договірних зобов'язань, іноземні банки стягнули заставне майно поручителя, у тому числі списали 113 млн доларів з кореспондентських рахунків українського банку. Після цього зазначений банк був визнаний неплатоспроможним", - повідомляли в Державному бюро розслідувань.
При цьому, коли “Банк “Фінанси та кредит” ще працював в Україні, він був членом Асоціації українських банків, яка постійно повідомляла про послуги банку, збори акціонерів фінансової структури, укладання різноманітних договорів банком та інші операції, які здійснювала структура Жеваго.
Додамо
“Банк “Фінанси та кредит” - не єдиний банк в Україні, який незважаючи на членство в АУБ та піар організації, був визнаний банкрутом. У 2022 році долю банку Жеваго повторив “Банк “Січ” та “Мегабанк”.
Нагадаємо
Жоден із банків-лідерів фінансового ринку України не входить до Асоціації українських банків. До неї відносяться лише кілька установ, які, на думку експертів, також ризикують збанкрутувати: “Акордбанк”, “Альянс”, “Індустріалбанк” та інші.