Проект постанови зареєстрували нардепи з фракцій “Слуга народу”, “Європейська Солідарність” та групи “За майбутнє”.
Деталі проекту
Ініціатори пропонують повернути пільгову норму за якою споживачі електроенергії раніше сплачували на місяць за перші 100 кВт-год по 90 копійок за кіловат, а за кожний наступний кВт-год — 168 копійок.
Також, нардепи пропонують встановити окремий тариф на електричну енергію, що відпускається населенню для помешкань, обладнаних опалювальними електроустановками, і негазифікованих будинків — за обсяг, спожитий до 3000 кВт-год на місяць.
Яка ситуація на сьогодні
З 1 січня 2021 року в Україні скасовано дію пільгового тарифу на електроенергію для населення.
Постанова Кабінету Міністрів, якою підвищується пільговий тариф на перші 100 кВт-год електроенергії для населення, прийнята з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення із січня 2021 року, так пояснили у Міненерго. Там наголосили, що як би не ухвалене рішення, то ціна на електроенергію для побутових споживачів формувалася б на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більш ніж в 2,5 рази, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3,3 грн/кВт-год).
У Міненерго пояснюють, що зміни дозволять забезпечити фінансову стабілізацію ринку електричної енергії за січень — березень 2021 року і стійку роботу енергетичних підприємств, на яких покладено спеціальні обов’язки щодо забезпечення громадських інтересів (НАЕК “Енергоатом”, ПрАТ “Укргідроенерго”, НЕК “Укренерго”) .
Також у міністерстві запевнили, що спільно з НКРЕКП та іншими учасниками ринку електричної енергії найближчим часом мають намір розробити вдосконалений сценарій фінансового збалансування ринку електричної енергії в 2021 році.
Слід додати, що 2020 року у своєму звіті Європейська комісія вказала, що ціни на електроенергію в Україні майже на 38% вищі від середньої вартості у країнах Європи. За цим показником Україна опинилася поряд з такими країнами як Греція, Мальта, Болгарія, Угорщина та Польща, де ціни на електроенергію найвищі в Європі.