“Моя позиція є такою, що всі ініціативи соціально відповідального бізнесу сьогодні необхідно підтримувати. Будь-яка допомога, яка надходить у вигляді фінансового ресурсу, у вигляді послуг чи ще якої допомоги — це є допомога державному бюджетові. Ми прекрасно розуміємо, що коштів у казні не вистачає для повноцінного функціонування системи охорони здоров’я. Тому дуже дивно, що основна установа, яка відповідає за стан охорони здоров’я не реагує на такі соціальні ініціативи”, — сказав І.Шурма.
Також він зазначив, що персонально за лікування хворих за кордоном з самого початку відповідала У.Супрун, ще коли вона була заступником міністра охорони здоров’я. Ці питання перебували в її компетенції.
“Вона прекрасно розуміє, що коштів у бюджеті на сьогоднішній день недостатньо, для того щоб забезпечити лікування всіх тих, хто стоїть у черзі. Тому, дуже незрозуміло чому на сьогоднішній день МОЗ все ще мовчить. Можливо це вигідніше для тих людей, які скеровують онкохворих за кордон... Не тут лікувати в Україні, а посилати у ті клініки, які вони вважають за потрібне..?”, — сказав І.Шурма.
Окрім того, за словами нардепа, на сьогоднішній день офіційного переліку зарубіжних клінік і тарифів, за якими вони надають допомогу українцям, немає.
"Це така досить “темна” тема. І саме основне потрібно зрозуміти що в.о. міністра охорони здоров’я не має базової освіти. Вона ніколи не працювала в системі і структурі української охорони здоров’я. Вона може і хоче щиро допомогти системі, але, на превеликий жаль, тягар досвіду роботи в Америці не дає можливості їй адаптувати свої бажання у реальні кроки в Україні.
Мені здається, що та людина, яка ходить з приставкою в. о міністра охорони здоров’я не завжди адекватно реагує на будь-які ініціативи, які сьогодні надходять. Це не перший випадок, коли йдуть ініціативи, а від них відмовляються“, — сказав І.Шурма.
Нардеп зауважив, що на його думку, за кордон потрібно відправляти українців лише для такого виду лікування, який не є доступним в Україні.
“Взагалі система скерування на консультації і лікування за кордон сьогодні, м’яко кажучи, не стандартизована. З моєї точки зору, за кордон потрібно скеровувати у тому випадку, якщо така допомога не надається у наших клініках. А якщо у нас такі клініки є, то потрібно розглядати ці варіанти. Можна запрошувати у наші клініки, у тому числі у приватні іноземних спеціалістів для проведення таких лікувань. І напевно це буде і дешевше, і наші лікарі зможуть переймати досвід”, — наголосив І.Шурма.
Нагадаємо, 25 листопада МЦ “Клініка Спіженко” виступив із ініціативою безплатного лікування онкохворих на загальну суму 8,5 млн грн. Про це клініка повідомила МОЗ відповідним листом.
Також нагадаємо, що станом на сьогодні, МОЗ поки так і не відреагував на пропозицію “Клініки Спіженко” безплатно пролікувати онкохворих українців.