За його словами, нині вже з’явилися “ходоки”, які їздять селами з мішками грошей і пропонують викуп землі. При цьому ніхто не перевіряє навіть походження цих коштів.
“Напередодні відкриття ринку землі з’являються підставні люди, яким дають кошти і які на себе оформлюють по 100 гектарів землі. Сто людей по сто гектарів і от вам вже земельний банк в 10 тисяч гектарів, який потів вони передадуть на якусь ТОВку. Вони ходять з чужими грошима і шукають хто їм віддасть землю. Це нечесна конкуренція в обхід закону. І при цьому джерело походження їх коштів ніхто не перевіряє, бо вони не подають декларації”, — розповів Івченко.
Також він прокоментував тенденцію на ринку, коли створюються компанії — клони. Вони мають аналогічну назву і відрізняються лише непомітною крапкою у кінці назви. УНН розповідав раніше про такі компанії: “Агродім” і “Агродім.” у Чернігівській області та “Ерка” і “Ерка.” на Миколаївщині. Деталі тут.
“Клони завжди були. Ця схема працює, коли закінчуються договори оренди з пайовиками і їх переоформлюють на іншу компанію. Наприклад, люди здають свою землю компанії „Агродім“ і коли приходить людина з „Агродім.“ всі думають, що вони здають тому самому фермеру, не задумуючись, що відбувається насправді”, — розповів Івченко.
Також він дав поради українцям як не стати жертвою шахраїв.
“Тут головне, щоб люди чітко розуміли, хто реально буде обробляти їх землю. Вони мають бачити в обличчя реального фермера або його законного представника. Вони мають перевіряти юридичні документи та прізвища людей”, — наголосив Івченко.
Довідка
Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” забороняє реєстрацію підприємств з аналогічними назвами.
П.4 ст. 16 передбачає, що “найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування)”.