Він нагадав, що підприємство скотилося у мільярдні збитки через дороговартісні кредити, які пройшли повз увагу Наглядової ради “Укрзалізниці”.
Цитата
“Якщо „Укрзалізниця“ брала кредити під 12% річних у доларах США тоді, коли на внутрішньому ринку банки кредитували під 6-7%, то де різниця 5%, в яких вона кишенях? Це проблема менеджменту. Я певен, що і члени Наглядової Ради там ” при справі“. Бо без участі цих посадовців такі схеми були б неможливі. Чому всі ці проблеми, зокрема з боргами “Укрзалізниці” замовчувалися і були доведені до того, що суди почали блокувати рахунки залізниці? Бо все було на користь кредиторів. Просто так? Навряд чи. Ймовірно, що за хабарі“, — сказав Бондарєв.
Деталі
З корупцією в “Укрзалізниці” борються лише сім детективів НАБУ, продовжив нардеп. Кволо і неефективно, додав Бондарєв.
“НАБУ сьогодні виглядає так, що вони або „в темі і в долі“ корупції на „Укрзалізниці“, або просто не хочуть працювати. Так навіщо ми тоді витрачаємо гроші на їх існування. Ми це питання їм в лоб задавали на засіданні ТСК. Бо ці сім детективів, які залучені у справи „Укрзалізниці“, і той масштаб корупції — неспівставні речі”, — резюмував нардеп.
Повне інтерв’ю з Бондарєвим читайте тут.
Доповнення
У Верховній Раді під головуванням народного депутата від фракції “Слуга народу” Юлії Гришиної продовжує працювати Тимчасова слідча комісія з оцінки критичного стану “Укрзалізниці”. ТСК вже домоглася звільнення неефективного керівництва компанії та членів Наглядової Ради, яких переоберуть найближчим часом.
Також ТСК вказала на незадовільну роботу НАБУ з протидії корупції в “Укрзалізниці” та наполегливо рекомендувала керівнику бюро Артему Ситнику організувати роботу підлеглих так, аби детективи зі спеціального відділу розслідування корупції в “Укрзалізниці” могли займатися своїми прямими обов’язками, а не сторонніми справами.
Раніше УНН повідомляв, що головний “залізничний” детектив НАБУ Денис Гюльмагомедов замість розслідування корупції в “Укрзалізниці” відвідував оплачувані фондом “Відродження” Джорджа Сороса тренінги, розробляв для них мобільні застосунки, а також проводив лекції в соцмережі Clubhouse.
Крім того, цей детектив розслідував справу “Роттердам+”, яку САП на днях вчетверте закрила через відсутність доказів вини.