"Ми вже забюджетували 20 млн грн – сподіваюсь, парламент їх погодить, - мінімум, який потрібен, щоб протриматись невеликий період – новорічні свята, коли розглядається невелика кількість справ. Нагадаю, в нас справи по всій країні", - зазначив міністр.
При цьому він підкреслив, що навіть якщо парламент буде дуже швидко розглядати законопроект зі скасування адвокатської монополії, то раніше лютого наступного року він ухвалений не буде, а це вимагатиме від Мін'юсту додаткових витрат на адвокатів, що передбачено в чинному законодавстві.
За його словами, крім того, додаткові витрати буде нести міністерство і через потребу в забезпеченні безплатної правової допомоги малозабезпечених громадян через постійне збільшення охочих отримати таку допомогу після запровадження адвокатської монополії.
Міністр визнав, що адвокатура може забезпечити кращу якість надання послуг правової допомоги у судах, однак у зв’язку із обмеженим бюджетом у Мін'юсту значно звузились можливості із забезпечення безплатною правовою допомогою тих, хто її потребує.
"На цей рік ми плануємо збільшити кількість адвокатів, які у нашому реєстрі, приблизно вдвічі – до 6 тисяч - в рамках безкоштовної правової допомоги, але будь-яке наше збільшення цього ресурсу потребуватиме збільшення фінансування, яке ми не зможемо гарантувати на цей рік", - додав чиновник.
Нагадаємо, Малюська вважає, що якість представництва Кабінету міністрів у судах значно погіршиться після набуття чинності норми щодо обов'язкового представництва адвокатами його інтересів у судах, починаючи з нового року, відповідно до чинного законодавства.