Так, повідомляється що у заході взяла участь заступник міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук. Вона висвітлила основні елементи національної політики у забезпеченні рівних прав жінок та чоловіків у секторі безпеки та оборони та наголосила на викликах, з якими стикається наша держава внаслідок агресії з боку Російської Федерації, що досі триває.
Зазначається, що з 2014 року українські жінки відіграють вкрай важливу роль в обороні нашої держави, а їхня участь у Збройних Силах та безпекових структурах України зростає з кожним роком.
Окреме місце в дискусіях відводилося питанню боротьби з порушеннями основоположних прав та свобод жінок на окупованих територіях держав-учасниць ОБСЄ та відсутності дієвих інструментів попередження та притягнення до відповідальності винних у цих злочинах. Делегації підкреслили на необхідності подальшого моніторингу урядовими та неурядовими організаціями ситуації з порушенням прав людини на цих територіях.
"Українське головування привернуло окрему увагу до гендерних питань в роботі Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ. Ця тема обрана не випадково - цього року відзначається 20-а річниця схвалення резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека", одним з авторів якої була Україна, як непостійний член РБ ООН у 2000 році. Сьогодні жінки разом із чоловіками беруть активну участь у безпекових процесах. Ми поширюємо цей позитивний досвід у нашій державі й ділитимемося ним з партнерами по ОБСЄ", - заявив за підсумками засідання Форуму з питань безпекового співробітництва ОБСЄ заступник Міністра закордонних справ Єгор Божок.
Нагадаємо, Божок за результатами минулого онлайн-засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ 13 травня в рамках головування України з проблематики легких озброєнь, боєприпасів та мін заявив, що у центрі уваги перебувала проблема мінної загрози в зоні розв’язаного РФ конфлікту на сході України та зусилля міжнародних урядових та неурядових організацій з її подолання.