misiya-oon-u-mali-prishvidshila-sviy-vidkhid-na-tli-pogirshennya-situatsiyi-z-bezpekoyu

Місія ООН у Малі пришвидшила свій відхід на тлі погіршення ситуації з безпекою

 • 1604342 переглядiв

КИЇВ. 14 серпня. УНН. Миротворча місія ООН у Малі заявила, що прискорила запланований вихід із міста Бер на півночі країни через погіршення безпекової ситуації, оскільки бойові дії в районі викликали побоювання щодо відновлення повстання сепаратистів. Про це пише УНН з посиланням на Reuters.

Цитата

"МІНУСМА прискорила виведення сил з Бер через погіршення ситуації з безпекою в цьому районі та високий ризик, який це створює для наших "блакитних касок". Закликаємо різних зацікавлених сторін утримуватися від будь-яких дій, які можуть ще більше ускладнити операцію", - йдеться в повідомленні багатопрофільної комплексної місії ООН в Малі (МІНУСМА).

Деталі

У заяві МІНУСМА також йдеться про те, що конвой, який вийшов з Бер, атакували двічі. Унаслідок цього були поранені три "блакитні шоломи", їх евакуювали для надання медичної допомоги.  Як пише Reuters, що протягом останніх днів очолюваний туарегами північний альянс повстанців під назвою "Координація рухів Азавада" (CMA) звинуватив сили Малі та російську приватну військову компанію "вагнера" в порушенні перемир’я. Вони заявили, що їх сили, дислоковані поблизу Бера, атакували.

Малійська армія не відреагувала на ці звинувачення, але в суботу, 12 серпня, заявила, що шість її солдатів, дислокованих у Бері, були вбиті під час відбиття спроби вторгнення невідомих "озброєних терористичних груп". Видання нагадує, що зіткнення відбулися після вимоги Малі до МІНУСМА припинити свою десятирічну місію в червні цього року. Інформація про відхід місії ООН викликала занепокоєння щодо ймовірного погіршення мирної угоди з повстанцями-туарегами 2015 року та послаблення зусиль щодо приборкання ісламістського повстання.

Речник CMA Мохамед Елмаулуд Рамадан повідомив, що бої між силами CMA та малійськими військами навколо Бера тривали станом на ранок неділі, 13 серпня.

Контекст

Заворушення в регіоні почалися у 2012 році, коли ісламісти перехопили повстання туарегів. Відтоді ісламістське повстання поширилося на сусідні Буркіна-Фасо та Нігер, унаслідок чого загинуло тисячі людей. Ще мільйони осіб унаслідок однієї з найгірших гуманітарних криз у світі були вимушені покинути свої домівки.

Це також сприяло політичній нестабільності та допомогло малійській хунті захопити владу в результаті державних переворотів у 2020 і 2021 роках. Відтоді вона об’єдналася з російською пвк "вагнера", яке зосередила у Малі близько 1000 бойовиків. Спостерігачі ООН в останньому звіті зафіксували, що у рамках своїх спільних операцій малійські війська та "вагнерівці" "серйозно порушували права людини", включно з насильством щодо жінок.

Нагадаємо

У травні 2023 року міністерство фінансів США оголосило про санкції проти лідера російського воєнізованого угруповання вагнера в Малі.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі

    Укрзалізниця повідомляє про зміну маршрутів деяких поїздів

     • 1247000 переглядiв

    Під приватизацію або ліквідацію передали ще 30 держпідприємств

     • 1211865 переглядiв

    Кіпер відновив програму підтримки бізнесу на Одещині

     • 1994252 переглядiв