"37 зустрічей місія МВФ мала з представниками Національного банку за 15 днів візиту до Києва. У тому числі 9 зустрічей - безпосередньо за участі членів Правління центробанку", - вказали у НБУ.
Також у регуляторі зауважили, що головне з висновків, які зробила команда Фонду, повертаючись до Вашингтону:
- Необхідність продовження послідовної монетарної політики, спрямованої на зниження інфляції до 5% і стабілізацію її на цьому рівні. Це - одна з передумов прискорення в подальшому економічного зростання.
- Потреба і далі накопичувати міжнародні резерви, але - в рамках режиму гнучкого обмінного курсу. Іншими словами, збільшувати резерви лише за умови, що на ринку є надлишок валюти, який можна викупити, і купівлею валюти Національний банк має не змінювати ринковий тренд на протилежний - зміцнення на девальвацію, і навпаки.
- Важливість збереження фінансової стабільності із одночасним зміцненням ролі фінсектору як посередників у розподілі фінансових ресурсів в економіці. При цьому витрати для платників податків від рішень щодо виведення банків з ринку мають бути мінімальні.
- Значущість незалежності Національного банку від політичних впливів, оскільки без цього неможлива ані стабільно низька інфляція, ані здорова і прозора фінансова система.
Нагадаємо, 27 вересня місія МВФ завершила візит до України. Прем'єр Гончарук підбив підсумки візиту МВФ в Україну.