“Для нас важливо, щоб в полі звернення родичів, сусідів... звернення були адекватні та своєчасні... і безпосереднє саме звернення дітей до суб’єктів”, — повідомив чиновник.
“Для нас важливо розділити складні життєві обставини за трьома групами. Перга група — це чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини та не загрожують життю чи здоров’ю дитини або не пов’язані з жорстким поводженням з дитиною... Наступна група — це жорстоке поводження з дитиною. Це будь-яка форма фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною. У цій групі є вже певні факти підтверджені і для підтвердження цього здійснюється акт безпеки дитини... І третя група, де вже є загроза життю та здоров’ю дитини, обставини, що можуть призвести чи призвели до тяжких наслідків життя, стану здоров’я чи розвитку дитини”, — зазначив він.
Нагадаємо, в Україні кількість дитячого населення зменшилася на 40%. З 2014 року кожна 5-та дитина народжується поза шлюбом, а протягом року 10 тисяч дітей отримали статус дитини, позбавленої батьківського піклування, або сироти.