Деталі
Міністерство оборони опублікувало додатки до договорів, по яких відбувається постачання в військові частини, разом із останніми ціновими змінами.
Ціна, при цьому, враховує не тільки саму вартість продуктів, а ще й доставку, в тому числі у безпосередній близькості до фронту, а також зберігання, заміну продуктів та інші додаткові послуги.
Тож, в додатках, а саме в Каталозі продуктів, з яких начальники із забезпечення продовольством певного військового підрозділу або військової частини формують добове харчування для військовослужбовців, ціна, зокрема, на яйця як першого, так і вищого сорту склала від 8 до 9 грн за штуку.
Пресслужба Міноборони при цьому наголосила, що оборонне відомство закуповує не продукти зі списку, а послугу з організації харчування військової частини, яка, окрім самих продуктів, включає в себе: приймання, зберігання, переміщення, освіження запасів продовольства, видача продуктів харчування, їх облік, приготування страв у стаціонарних та польових умовах, забезпечення технічних засобів приготування їжі паливом, підтримання обʼєктів продовольчої служби (їдалень, складів), обладнання та майна в належному стані та їх технічне обслуговування, відшкодування комунальних витрат та інші заходи, згідно з заявками командирів військових частин у визначених в заявках місцях.
«Всі ці витрати вже закладені у вартість продуктів, без будь яких окремих доплат за інші зазначені послуги», - додають і відомстві.
З рештою документів можна ознайомитися за посиланням на сайті Міноборони.
Згідно з результатами висновку експертизи Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса", які також були оприлюднені Міноборони, ціни на картоплю свіжу та картоплю свіжу ранню визначені на рівні 7-36 гривень/кілограм, на макаронні вироби — 43-53 гривні/кілограм, куряче стегно — 69-165 гривень/кілограм, яйця курячі — 90 гривень.
Порівняно з минулими договорами, були зменшені терміни дії угод за контрактами. У пресслужбі кажуть: це було здійснено після детальних консультацій з комітетами Верховної Ради України та відповідними центральними органами виконавчої влади. Це дозволило знизити ціни, оскільки дозволило виробникам не враховувати інфляційні та інші ризики.
Цитата
“Також, відповідно до доручення Прем’єр-міністра України, створено Міжвідомчу робочу групу під головуванням першого віцепрем'єра України Юлії Свириденко з питань вивчення нових підходів до закупівлі Міністерством оборони продуктів харчування з використанням електронної системи закупівель.
У рамках роботи даної робочої групи опрацьовуються питання оновлення системи закупівлі послуг, яка має на меті збалансування дотримання секретності та публічний контроль за закупівлями для армії. МОУ переконано, що пропозиції робочої групи значно покращать систему харчування”, - повідомили у пресслужбі Міноборони.
Раніше
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Міноборони перезавантажить антикорупційне управління і запровадить механізм громадського контролю.