“Так”, — відповів Святослав Літинський на запитання, чи правда, що Міністерство культури запропонувало його на посаду уповноваженого із захисту державної мови
Він зазначив, що згідно з процедурою — Кабмін отримує трьох кандидатів. Від омбудсмена, від Міністерства культури та від Міністерства Юстиції по одному кандидату. Далі одного з трьох обирає Кабінет міністрів.
“Власне, Міністерство культури оголосили було конкурс на добір кандидатів. І Міністерство юстиції оголосили конкурс. В Міністерстві юстиції подалося 12 кандидатів, в Міністерство культури подалося два кандидати. І от вчора на дев’яту годину було засідання комісії, там дев’ять людей було і вони викликали окремо кандидатів, питали про їхні документи, про розуміння посади. І врешті оголосили, що вони проголосували, вибрали мене і скеровують на Кабмін такі документи, подання мене, як їхнього кандидата”, — сказав Святослав Літинський.
За його словами, Міністерство юстиції має визначитись зі своїм кандидатом до 6-7 червня, тобто, впродовж 30 днів після того, як попередня уповноважена склала свої повноваження.
“Найбільший виклик організації роботи уповноваженого — це власне утворити державний орган — Секретаріат уповноваженого. Бо Секретаріат виконує всі функції і навіть виплачує заробітну плату уповноваженому. Відповідно, без секретаріату — це більш декларативна посада, яка теж, в принципі, має певну вагу. Але не може виконувати свої функції належно. Найважливіший план — це утворити цей орган, Секретаріат Уповноваженого. Для цього бракує постанови уряду, який би сказав: „Утворити секретаріат. Дозволити йому видавати власні накази“ і так далі”, — додав Святослав Літинський.
Нагадаємо, 24 квітня мовний омбудсмен Монахова подала у відставку.
Вже 18 травня почали відбір кандидатів на нового мовного омбудсмена.