У березні 2019 року Дерипаска подав до суду на американський Мінфін, заявивши, що санкції, під дію яких потрапили він і його компанії, були несправедливими і завдали значної шкоди його репутації і фінансовому стану. Бізнесмен вимагав прибрати його ім’я з санкційного списку і “кремлівської доповіді”, а також розкрити доказову базу, яка використовувалася при введенні обмежень. Свої збитки бізнесмен оцінив в 7,5 млрд доларів.
З меморандуму Мінфіну випливає, що відомство вважає рішення Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) по Дерипасці виконаним у відповідності з усіма встановленими правилами. У відкритій аргументації, яку приводив Мінфін, є достатньо інформації для твердження про те, що в ряді випадків Дерипаска діяв в інтересах російського політичного керівництва, заявили у відомстві. Мінфін вказав, що оцінка правомірності рішення включити Дерипаску до санкційного списку не є прерогативою суду — в даному випадку наглядові функції виконує конгрес.
У відомстві також відкинули твердження адвокатів Дерипаски, згідно з якими Мінфін повинен розкрити детальну аргументацію включення російського бізнесмена в санкційний список через П’яту поправку Конституції США. У Мінфіні пояснили, що бізнесмен не може розраховувати на захист основного американського закону, так як не є американським громадянином і не живе в цій країні. Крім того, відомство вказало на попередні прецеденти, коли суд не бачив порушення процедури в тому, що американська влада не розкриває аргументацію своїх рішень іноземцям.
Як писав УНН, у травні Мінфін США розкрив підстави для санкцій проти Дерипаски.