"Ми обговорювали в Вашингтоні питання ринку землі. Будь-яка модель ринку землі, наскільки ці переговори проводяться, ми не можемо відкривати всі деталі, але там немає конкретних вимог чи бажання. Це наша внутрішня справа, який саме ринок землі ми зробимо, головне – щоб наш ринок був детінізований. Тобто це те, що наші партнери очікують, чи бажають, щоб було – детінізація ринку", - повідомив Милованов.
З його слів, де-факто сьогодні є обіг землі, але він іде через оренду, є проблеми з геокадастром тощо.
"Тобто, чи там буде поетапний ринок землі, чи він буде одразу, які там будуть обмеження, концентрація тощо. Головне, чим цікавились експерти – це яким чином ми забезпечимо підтримку середньому й малому фермерству, яким чином ми забезпечимо права власності людей, які сьогодні володіють землею, і яким чином ми будемо розвивати геокадастр і пов’язувати фінансування з тим, щоб воно було пов’язано з геокадастром – наприклад, щоб кредити віддавались і були відображені в геокадастрі таким чином, щоб не можна було красти землю, коли вона є в заставі, чи комусь передана, чи продана", - сказав міністр.
Нагадаємо, Милованов у Вашингтоні заявив, що українці підтримують ініціативу Президента України Володимира Зеленського та уряду про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення, незважаючи на те, що результати опитувань свідчать про зворотне.
Як свідчать опубліковані результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, переважна більшість населення (73%) виступає проти цієї ініціативи. Під час дослідження більшість українців (74%) підтримали ідею проведення референдуму з цього питання.