Деталі
“Думаю, що стосовно технологій розробки програмного забезпечення буде, ймовірно, справедливо сказати, що це є найбільшим і найбільш складним нападом з тих, що ставалися коли-небудь у світі”, — заявив він. На думку Сміта, на виявлення хакерів, організували цю атаку і масштабів завданих ними збитків, включаючи комп’ютерні системи, які зазнали зламу, підуть місяці. Але одне, як він вважає, очевидно вже зараз — це напад вимагав серйозних ресурсів і підготовки.
Напад, як вважає Сміт, міг торкнутися до 18 тис. клієнтів SolarWinds, що використовують програмне забезпечення Orion, і кільком хакерам-одинакам організувати його було неможливо. “Коли ми проаналізували все те, що виявили (встановлюючи наслідки атаки) в Microsoft, ми задалися питанням, скільки ж інженерів, ймовірно, працювали над (організацією) цих атак. І ми прийшли до висновку, що, безсумнівно, — понад 1000”, — сказав Сміт.
Доповнення
Програмне забезпечення Orion компанії SolarWinds було зламано в березні 2020 року. Хакерам вдалося впровадити вірус в оновлення Orion, яке потім було завантажено і використано тисячами клієнтів SolarWinds, серед яких урядові установи США та понад 400 найбільших американських компаній. Про це було оголошено в опублікованій в грудні 2020 року спільній заяві апарату директора Національної розвідки США, ФБР і Агентства з забезпечення інфраструктурної та кібербезпеки. У ній, зокрема, повідомлялося, що цими відомствами була зафіксована масштабна атака на комп’ютерні мережі федерального уряду. Майкл Помпео, який у той час займав пост Держсекретаря США, виклав версію, згідно з якою до цього нападу причетна Росія.
Пізніше експерти припустили, що мову, ймовірно, слід вести не про напад з метою заподіяння шкоди, а про масштабну кібероперацію з метою збору розвідувальних даних. В кінці січня прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі повідомила, що президент США Джо Байден доручив спецслужбам країни провести “повну оцінку” цій кібератаки і можливої причетності РФ до її організації. Російські представники на найвищому рівні категорично відкинули версію Вашингтона про причетність Москви до цих дій, так само як і твердження про втручання Росії в виборчі процеси в США.